Chcesz płacić niższą ratę kredytu hipotecznego?

Chcesz płacić niższą ratę kredytu hipotecznego?

Dziś chcę się z Wami podzielić sposobem zmniejszenia swoich płatności rat kredytowych lub kosztów spłaty kredytu hipotecznego. Przykładem będą moi ostatni klienci.

Pierwszy klient podpisał umowę kredytową w Alior banku 4 lata temu. W tamtym momencie był to jedyny bank, który chciał udzielić mojemu klientowi kredytu hipotecznego, ze względu na specyficzny rodzaj dochodu. Kwota kredytu klienta wynosiła 223 000 zł na okres 30 lat, a marża która została ustalona przez bank wynosiła 2,60%. Docelowa rata kredytu wynosiła 1107 zł. Klient  przez okres ostatniego roku zaciągnął 3 kredyty gotówkowe, których łączne saldo zadłużenia wyniosło 76800 zł. Jego płatności miesięczne wynosiły około 2500 zł.

Od momentu zakupu mieszkania przez mojego klienta wartość nieruchomości zdecydowanie wzrosła. Klient dodatkowo wykończył nieruchomość samodzielnie zatem to pozwoliło nam zawnioskować o kredyt w nowym banku na spłatę kredytu mieszkaniowego i jednocześnie na spłatę kredytów gotówkowych.

Aktualnie mój klient ma nowy kredyt o saldzie zadłużenia 283 900 zł, a jego rata wynosi 1305 zł na 26 lat.

Klient na kredycie mieszkaniowym zaoszczędzi miesięcznie około 74 zł czyli około 23 088 zł. Natomiast jego płatność miesięczna obniżyła się aż o 1195 zł.

Drugi mój klient skorzystał również z oferty Alior banku ponieważ tam miał najwyższą zdolność kredytową. Z kredytu  z dopłatą MDM skorzystał w kwietniu 2015 roku w kwocie 209 440 zł oraz 8 miesięcy później podpisał umowę o kredyt na wykończenie w kwocie 57 500 zł. Pierwszy kredyt był z marżą 2,80%, natomiast drugi z marżą 2,19% na okres 25 lat.

Aktualnie mój klient ma nowy kredyt o saldzie zadłużenia 244800 zł, a jego rata wynosi 1355 zł na 21 lat. Różnica w koszcie spłaty kredytu hipotecznego to kwota 17 549 zł.

Jedynymi kosztami związanymi ze zmianą banku w przypadku moich klientów to koszt wyceny około 500 zł oraz koszt wykreślenia i wpisania hipoteki czyli 300 zł. Łącznie to koszt 800 zł W jednym i drugim przypadku prowizja wynosiła 0 zł oraz 0 zł za wcześniejszą spłatę kredytu w Alior banku.

Warunkiem umożliwiającym przeniesienie kredytu do innego banku jest odpowiedni poziom wartości nieruchomości oraz oczywiście zdolność kredytowa.

Im wyższa kwota kredytu i im bardziej niekorzystne warunki aktualnego kredytu tym wyższe korzyści z przeniesienia kredytu do nowego banku.

Jesteś zainteresowany ile Ty możesz zaoszczędzić lub jak możesz obniżyć swoje płatności miesięczne zadzwoń do mnie i umów się na spotkanie. Mój telefon to 725 994 843 lub  zostaw kontakt do siebie w tym miejscu https://agnieszkaperlicka.notus.pl

Agnieszka Perlicka
Napisane przez Agnieszka Perlicka

Brak komentarzy.

Nikt nie pozostawił jeszcze komentarza dla tego wpisu!

<

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.